Grudzień w naszej szkole okazał się być miesiącem pełnym atrakcji. Pani Katarzyna Wiśniewska zorganizowała dla naszych uczniów aż trzy wyjazdy do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Celem dwóch pierwszych wycieczek (13.12 i 15.12) było obejrzenie spektaklu pt. „Tango”.

Utwór ten, napisany przez Sławomira Mrożka to klasyka polskiego dramatu, która wciąż inspiruje do nowych interpretacji. Opowiada on o konflikcie poglądów i systemów wartości dwojga stron, dogłębnie poruszając przy tym kwestie moralności. Wśród ludzi głęboko wierzących w nieograniczoną wolność jednostki, sztukę i eksperyment pojawia się człowiek, który dąży do zorganizowania świata wokół jasno określonych reguł. Wizja Piotra Ratajczaka –reżysera przedstawienia- jest z pewnością bardzo ciekawą odsłoną dramatu, z którego wydobyto groteskę w najlepszym wydaniu. Uczniowie, jak i opiekunowie, byli bardzo zadowoleni z obu wyjazdów, a niektórzy z nich z wielką ochotą oczekiwali następnej wycieczki (20.12) do tego samego teatru, tym razem na musical pt. „Odlot. Last minute”. Wreszcie nastąpił czas ponownej wizyty w Toruniu. Spektakl, na który pojechali nasi licealiści miał charakter komediowy. Przedstawienie autorstwa Jarosława Felczykowskiego, Arkadiusza Walesiaka i Grzegorza Wiśniewskiego było muzyczną próbą zbudowania kulturalnego „mostu powietrznego” pomiędzy stolicami naszego województwa: Toruniem i Bydgoszczą. Akcja rozgrywała się podczas podróży samolotem, który przelatywał nad najciekawszymi miejscowościami naszego regionu. Rozśpiewani pasażerowie przypomnieli widzom znane polskie przeboje. Lot nie skończył się jednak szczęśliwym lądowaniem w porcie lotniczym, a tajemniczym zniknięciem samolotu w „trójkącie bermudzkim”: Kcynia – Cekcyn – Wybcz. Zarówno ten spektakl, jak i poprzedni wywarł na publiczności ogromne wrażenie. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wrócili do domu radośni i przepełnieni kulturalnymi doznaniami.

Tekst: Anna Wiśniewska, fot.: Julia Przybyłowska