Dnia 12 stycznia  w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się nasza Studniówka. Część oficjalna tradycyjnie rozpoczęła się w rytmie poloneza. Tegoroczni trzecioklasiści  przed występem sumiennie ćwiczyli pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego, Wandy Szupryczyńskiej. Po występie, jak określił dyrektor szkoły, uczniowie na scenie zaprezentowali się „dostojnie i z gracją”. W dalszej części przemówienia życzył im spełnienia marzeń o jak najlepszych wynikach egzaminów maturalnych, a także niezapomnianej zabawy.

W imieniu starosty Krzysztofa Maćkiewicza oraz własnym, życzenia samych sukcesów i udanego balu złożył kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Krzysztof Buchmiet. Następnie  w imieniu rodziców organizujących uroczystość wystąpili Justyna Przybyłowska i Bogdan Matuszewski. Wzruszeniom nie było końca. Na zakończenie wzniesiony został toast za pomyślność  tegorocznych przyszłych maturzystów. Uroczystość prowadzili: Natalia Witos z klasy III B oraz Julia Przybyłowska i Daniel Frankiewicz z klasy III A.

Nie mogłoby obyć się bez części artystycznej. W  muzyczny nastrój  dobrej zabawy wprowadziły zebranych Julia Przybyłowska i Kornelia Ćwiklińska. Następnie na scenie zaprezentowany został fragment utworu W. Gombrowicza  „Ferdydurke”. Był to innowacyjny pomysł, zwłaszcza, że w dialogi zostały wplecione zabawne wypowiedzi nauczycieli, które najbardziej utkwiły uczniom w pamięci po prawie trzech latach nauki. Trzecioklasiści popisali się talentem aktorskim i organizacyjnym, za co zostali sowicie nagrodzeni brawami. W inscenizacji wystąpili: Alicja Gołaszewska, Bogna Matuszewska, Kornelia Ćwiklińska, Angelika Potorska, Karolina Kępińska, Weronika Ramutkowska, Klaudia Zielińska, Natalia Lisińska, Dominik Hadała, Jakub Osiński, Tomasz Niemyt.

Kolejność następnych zdarzeń nie odbiegała zbytnio od tradycyjnego biegu Studniówki. Obie klasy zebrały się na scenie, by uwiecznić wspaniały moment na pamiątkowych zdjęciach. Była możliwość skorzystania z usług Fotobudki. Dalej odbyła się impreza taneczna. Nad oprawą muzyczną czuwał DJ Promo. W tańcu uczniowie mogli zapomnieć o czekających ich przez najbliższe dni szkolnych obowiązkach. Sprzyjały temu organizowane zabawy, m.in. wybór najlepszych tancerzy oraz króla i królowej balu. W kategorii najlepszej tancerki wyróżniona została Karolina Kępińska z klasy III B. W nagrodę poprowadziła najdłuższy i najbardziej roztańczony pociąg tego wieczoru. Podwójny tytuł: najlepszego tancerza, a zaraz potem także i króla balu wytańczył Tomek Niemyt z klasy III A. U jego boku stanęła królowa balu – Kinga Kamińska z równoległej klasy. Huczna zabawa trwała niemalże do białego rana.

Tekst: Kinga Kamińska, Aleksander Czarnecki, fot: ks. Paweł Dąbrowski